Aktuality E15

Navalného po příletu do Moskvy zadržela policie. Celkem bylo zatčeno 58 osob

Ruský opoziční politik Alexej Navalnyj byl v neděli zatčen krátce po svém přistání v Moskvě. Informaci novinářů z letiště Šeremetěvo potvrdila agentuře Interfax ruská vězeňská služba. Známý kritik režimu ruského prezidenta Vladimira Putina se vrátil do Ruska po několikaměsíčním pobytu v Německu, kde se zotavoval z následků otravy, z níž viní prezidenta a ruskou tajnou službu. Kromě samotného Navalného bylo v Moskvě na letišti Vnukovo v souvislosti s jeho příjezdem zatčeno 58 osob, uvedl nevládní portál OVD-Info, který se zabývá monitoringem policejních zákroků.

Otevřou se obchody s oblečením pro děti a spodním prádlem, slibuje vláda

Od úterý se zřejmě otevřenou papírnictví, obchody s oblečením a botami pro děti a prodejny se spodním prádlem. Premiér Andrej Babiš (ANO) řekl, že o tom bude jednat vláda. Další úpravu opatření proti šíření koronaviru zatím premiér nepředpokládá, dodal.

Mám strach o export Škody a dalších do Británie, říká Rak z CzechTradu

Vyjednávači Velké Británie a Evropské unie uzavřeli koncem minulého roku obchodní dohodu. Díky na poslední chvíli sjednanému dokumentu odpadla hrozba zavedení cel, přesto bude obchod s ostrovy výrazně komplikovanější. „Největší obavu mám o automobilový průmysl. Propad prodejů nových vozů v Británii byl loni největší od roku 1943. Mám strach o export nejen Škody, Hyundai a Toyoty, ale i výrobců například pneumatik a dalších dílů,“ přiznává Jiří Rak, ředitel kanceláře CzechTrade pro Velkou Británii a Irsko.