Aktuality E15

Rusku hrozí další snížení počtu diplomatů v Praze. Kreml: Mluvit s námi formou požadavků nemá perspektivu

Rusko má čas do čtvrtečních 12:00, aby umožnilo návrat všech 20 vyhoštěných českých diplomatů na velvyslanectví v Moskvě. Pokud tak neučiní, ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) ve čtvrtek odpoledne rozhodne o snížení počtu pracovníků ruské ambasády v Praze tak, aby odpovídal stavu na českém velvyslanectví v Moskvě. Kulhánek to řekl na tiskovém briefingu po večerním jednání s ruským velvyslancem v Česku Alexandrem Zmejevským. Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov uvedl, že mluvit s Ruskem formou požadavků nemá perspektivu. Česká opozice gesto ministra Kulhánka schvaluje, naplňuje podle ní požadavky Sněmovny.

Ošetřovné: Kdo má nárok na ošetřovné? Potřebujete formulář?

Onemocněl vám nečekaně člen rodiny? Pokud s vámi sdílí domácnost, můžete využít možnosti ošetřovného. Ošetřovné lze využít i v případě zavřených škol, například kvůli epidemii. Kolik peněz za ošetřování člena rodiny dostanete? Pomůže vám naše kalkulačka OČR.

Co se děje na Hradě? Je tam ticho a pyžámkový týden

Už pár dní se u nás neřeší nic jinýho – vlastně ani covid ne – než teroristický útok ruských agentů v muničním skladu ve Vrběticích. K události se vyjádřily hlavy téměř všech evropských států.